Kubki reklamowe – z jakich materiałów się je produkuje?

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki doskonale sprawdzają się w roli upominku dla klienta – czy to z okazji jubileuszu firmy, poszerzenia jej asortymentu o nowe produkty lub usługi, czy okazji takich, jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Walentynki. Produkty tego typu znaleźć powinny się także w siedzibie przedsiębiorstwa. Dzięki temu każdego dnia korzystać będą mogli z nich zarówno pracownicy, jak i osoby odwiedzające firmę. Do produkcji kubków wykorzystuje się różnego rodzaju materiały. Czym charakteryzuje się każdy z nich? Odpowiadamy.Kubki reklamowe produkuje się między innymi z porcelany. Kluczowym jej składnikiem jest glinka kaolinowa, którą swoją nazwę wzięła od pierwszego miejsca jej wydobywania, jakim były zbocza gór Gaoling w Chinach. Glinka jest łączona z kilkoma innymi składnikami w odpowiednio dopasowanych proporcjach. Wysokiej jakości porcelana może być zarówno śnieżnobiała, jak i mieć lekko kremowy odcień.

Kubki reklamowe niekiedy wytwarza się także z fajansu. Różnicą jest tutaj jakość zastosowanych materiałów, która jest nieco niższa. Sprawia to, że taki kubek jest grubszy oraz cięższy od porcelanowego. Tego typu produkty pokrywane są nieprzepuszczalnym szkliwem. Sprawia to, że na pierwszy rzut oka do złudzenia przypominają one prawdziwą porcelanę. Stosowany tu zabieg szkliwienia sprawia, że fajans nie przepuszcza cieczy i jest odporny na zarysowania. Z łatwością poddaje się on zdobieniu, co sprawia, że na jego powierzchni tworzyć można nawet najbardziej wyszukane nadruki.

Kubki reklamowe z porcelitu charakteryzują się najniższą jakością. Są one o wiele cięższe od porcelany. Często stosuje się je także do tworzenia żaroodpornych naczyń. Warto tu także wspomnieć o kubkach ceramicznych, które w większości przypadków nie mają białego koloru. Związane jest to z faktem, iż glinki, z których wytwarza się tego typu produkty mają różne odcienie szarości. Takie kubki pokrywa się specjalnym szkliwem, co ma na celu nadanie im wybranego koloru. Często spotkać można się także z produktami bogato zdobionymi.

 

Tags: , ,